Basketball Player Acceptance 2017-18 Results


Sunday, February 18, 2018 @ 12:30pm
Final
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 30
    Rogers Rams 43
 
Saturday, February 17, 2018 @ 7:40pm
Final
    Inglemoore 50
8th Grade Boys (8th Grade Boys) 41
 
Saturday, February 17, 2018 @ 4:10pm
Final
    Kings 25
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 33
 
Saturday, February 17, 2018 @ 1:50pm
Final
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 38
    Kamiak 39
 
Saturday, February 17, 2018 @ 12:40pm
Final
    Skyline Silver 29
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 17
 
Saturday, February 17, 2018 @ 10:20am
Final
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 26
    Tahoma Gold 3 12
 
Friday, February 16, 2018 @ 8:30pm
Final
8th Grade Boys (8th Grade Boys) 16
    CPC 36
 
Friday, February 16, 2018 @ 5:00pm
Final
    Cedar Park Christian 14
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 36
 
Sunday, February 11, 2018 @ 12:00pm
Final
    Mercer Island 15
5th Grade Boys (5th Grade Boys) 51
 
Sunday, February 11, 2018 @ 12:00pm
Final
8th Grade Boys (8th Grade Boys) 29
    Hoopaholics 34
 
Sunday, February 11, 2018 @ 11:00am
Final
    Mt Si 43
8th Grade Boys (8th Grade Boys) 36
 
Saturday, February 10, 2018 @ 6:00pm
Final
    Redmond Select Green 22
5th Grade Boys (5th Grade Boys) 56
 
Saturday, February 10, 2018 @ 4:00pm
Final
    Issaquah purple 24
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 48
 
Saturday, February 10, 2018 @ 3:00pm
Final
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 35
    Lynnwood black 38
 
Saturday, February 10, 2018 @ 3:00pm
Final
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 18
    Liberty 4th 4
 
Saturday, February 10, 2018 @ 1:00pm
Final
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 33
    EBC Blue 3rd 18
 
Saturday, February 3, 2018 @ 4:00pm
Final
    Bellevue gold 26
5th Grade Boys (5th Grade Boys) 19
 
Saturday, February 3, 2018 @ 3:00pm
Final
    MV Rebels 14
5th Grade Boys (5th Grade Boys) 30
 
Saturday, January 27, 2018 @ 4:00pm
Final
    Mt. Si 3rd 8
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 26
 
Saturday, January 27, 2018 @ 2:00pm
Final
    Liberty 3rd 11
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 36
 
Saturday, January 27, 2018 @ 12:45pm
Final
    Mercer Island 11
5th Grade Girls (5th Grade Girls) 26
 
Sunday, January 21, 2018 @ 4:00pm
Final
5th Grade Girls (5th Grade Girls) 17
    Roosevelt 19
 
Saturday, January 20, 2018 @ 5:00pm
Final
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 20
    Northwest Coastal 10
 
Saturday, January 20, 2018 @ 3:00pm
Final
5th Grade Boys (5th Grade Boys) 40
    LocalHoops 24
 
Saturday, January 20, 2018 @ 1:00pm
Final
    Liberty Green 12
5th Grade Boys (5th Grade Boys) 61
 
Saturday, January 20, 2018 @ 9:00am
Final
    Juanita 11
5th Grade Girls (5th Grade Girls) 18
 
Monday, January 15, 2018 @ 6:00pm
Final
    Hazen 32
5th Grade Boys (5th Grade Boys) 27
 
Monday, January 15, 2018 @ 4:00pm
Final
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 40
    Kamiak 54
 
Monday, January 15, 2018 @ 2:00pm
Final
    Renton 20
8th Grade Boys (8th Grade Boys) 23
 
Sunday, January 14, 2018 @ 7:00pm
Final
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 48
    Issaquah purple 16
 
Sunday, January 14, 2018 @ 4:00pm
Final
    Feugo 21
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 40
 
Sunday, January 14, 2018 @ 3:00pm
Final
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 19
    Puyallup Vikings 38
 
Sunday, January 14, 2018 @ 1:00pm
Final
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 9
    Renton White 47
 
Sunday, January 14, 2018 @ 12:00pm
Final
5th Grade Boys (5th Grade Boys) 58
    Mt Si 3
 
Sunday, January 14, 2018 @ 12:00pm
Final
    Cedar park 33
8th Grade Boys (8th Grade Boys) 26
 
Sunday, January 14, 2018 @ 11:30am
Final
    King's 19
4th Grade Girls (4th Grade Girls ) 27
 
Sunday, January 14, 2018 @ 9:00am
Final
8th Grade Boys (8th Grade Boys) 27
    Lake Washington 16
 
Saturday, January 13, 2018 @ 8:00pm
Final
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 43
    Tahoma 22
 
Saturday, January 13, 2018 @ 4:00pm
Final
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 17
    Liberty 25
 
Saturday, January 13, 2018 @ 3:00pm
Final
5th Grade Boys (5th Grade Boys) 31
    MV Rebels 16
 
Saturday, January 13, 2018 @ 12:30pm
Final
    Ballard 11
4th Grade Girls (4th Grade Girls ) 14
 
Saturday, January 13, 2018 @ 12:00pm
Final
5th Grade Boys (5th Grade Boys) 33
    SKYAA Elite 30
 
Saturday, January 13, 2018 @ 9:30am
Final
    Bothell 13
4th Grade Girls (4th Grade Girls ) 19
 
Saturday, January 13, 2018 @ 9:00am
Final
8th Grade Boys (8th Grade Boys) 35
    Arch Bishop 32
 
Friday, January 12, 2018 @ 8:00pm
Final
5th Grade Boys (5th Grade Boys) 29
    Tahoma blue 21
 
Friday, January 12, 2018 @ 6:00pm
Final
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 24
    Issaquah Purple 18
 
Sunday, January 7, 2018 @ 6:30pm
Final
    Liberty 9
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 58
 
Sunday, January 7, 2018 @ 5:30pm
Final
    Bear creek 23
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 61
 
Sunday, January 7, 2018 @ 3:00pm
Final
    Local hoops 22
8th Grade Boys (8th Grade Boys) 36
 
Sunday, January 7, 2018 @ 1:30pm
Final
    EBC Blue 31
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 43
 
Sunday, January 7, 2018 @ 1:00pm
Final
    EBC blue 42
8th Grade Boys (8th Grade Boys) 28
 
Sunday, January 7, 2018 @ 12:15pm
Final
4th Grade Girls (4th Grade Girls ) 20
    Bonney Lake Black 12
 
Saturday, January 6, 2018 @ 5:00pm
Final
    Archbishop Murphy 18
5th Grade Boys (5th Grade Boys) 38
 
Saturday, January 6, 2018 @ 3:00pm
Final
    Inglemoor Select Black 12
5th Grade Boys (5th Grade Boys) 43
 
Saturday, January 6, 2018 @ 3:00pm
Final
    Kamiak Mukilteo Knights 34
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 32
 
Saturday, January 6, 2018 @ 8:30am
Final
    Lake Stevens 16
4th Grade Girls (4th Grade Girls ) 23
 
Saturday, December 30, 2017 @ 3:00pm
Final
    Redmond 22
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 47
 
Saturday, December 30, 2017 @ 12:30pm
Final
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 40
    Shorewood 33
 
Saturday, December 30, 2017 @ 10:10am
Final
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 39
    Kings 36
 
Friday, December 29, 2017 @ 6:50pm
Final
    Edmonds 22
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 44
 
Wednesday, December 27, 2017 @ 5:30pm
Final
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 42
    Shorewood 33
 
Sunday, December 17, 2017 @ 4:00pm
Final
    Elite 34
5th Grade Boys (5th Grade Boys) 27
 
Sunday, December 17, 2017 @ 3:00pm
Final
5th Grade Boys (5th Grade Boys) 37
    Tahoma 12
 
Sunday, December 17, 2017 @ 1:00pm
Final
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 39
    Bainbridge 16
 
Sunday, December 17, 2017 @ 10:00am
Final
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 81
    Saints 21
 
Saturday, December 16, 2017 @ 10:00am
Final
    Jackson Feeder 40
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 9
 
Saturday, December 16, 2017 @ 9:00am
Final
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 18
    Renton Select Red 14
 
Saturday, December 16, 2017 @ 8:30am
Final
    Interlake 19
4th Grade Girls (4th Grade Girls ) 24
 
Sunday, December 10, 2017 @ 4:30pm
Final
5th Grade Boys (5th Grade Boys) 39
    Roosevelt Select 25
 
Sunday, December 10, 2017 @ 3:30pm
Final
5th Grade Boys (5th Grade Boys) 53
    Lynnwood Select 6
 
Sunday, December 10, 2017 @ 1:00pm
Final
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 72
    Bothell 18
 
Sunday, December 10, 2017 @ 11:00am
Final
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 26
    Archbishop Murphy 20
 
Sunday, December 10, 2017 @ 8:30am
Final
4th Grade Girls (4th Grade Girls ) 19
    Liberty 13
 
Saturday, December 9, 2017 @ 4:00pm
Final
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 36
    Renton Select 3rd 15
 
Saturday, December 9, 2017 @ 3:00pm
Final
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 26
    Eastlake 10
 
Saturday, December 9, 2017 @ 12:00pm
Final
    East side catholic blue 54
8th Grade Boys (8th Grade Boys) 28
 
Saturday, December 9, 2017 @ 11:00am
Final
8th Grade Boys (8th Grade Boys) 18
    Lake washington 19
 
Saturday, December 9, 2017 @ 10:45am
Final
7th Grade Girls (7th Grade Girls) 27
    Kennedy 7th 26
 
Saturday, December 9, 2017 @ 10:00am
Final
    Skyline Green 23
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 29
 
Saturday, December 9, 2017 @ 8:30am
Final
    Hazen 11
4th Grade Girls (4th Grade Girls ) 12
 
Saturday, December 9, 2017 @ 8:15am
Final
7th Grade Girls (7th Grade Girls) 28
    SK Lady Lakers 30
 
Sunday, December 3, 2017 @ 2:00pm
Final
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 32
    Issaquah 4 Purple 13
 
Sunday, December 3, 2017 @ 12:00pm
Final
    Mercer Island 14
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 32
 
Sunday, December 3, 2017 @ 10:00am
Final
8th Grade Boys (8th Grade Boys) 12
    Saints Select 40
 
Sunday, December 3, 2017 @ 9:00am
Final
8th Grade Boys (8th Grade Boys) 46
    Mercer island 42
 
Sunday, December 3, 2017 @ 8:30am
Final
4th Grade Girls (4th Grade Girls ) 11
    Skyline Green 10
 
Saturday, December 2, 2017 @ 4:00pm
Final
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 26
    Shorewood 17
 
Saturday, December 2, 2017 @ 2:00pm
Final
7th Grade Girls (7th Grade Girls) 38
    Cedar Park Christian 7th 17
 
Saturday, December 2, 2017 @ 1:30pm
Final
4th Grade Girls (4th Grade Girls ) 19
    Cedar Park Christian 10
 
Saturday, December 2, 2017 @ 1:00pm
Final
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 50
    Hoopaholics 15
 
Saturday, December 2, 2017 @ 12:00pm
Final
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 64
    Eastlake 19
 
Sunday, November 26, 2017 @ 4:00pm
Final
4th Grade Girls (4th Grade Girls ) 16
    Skyline Siver 14
 
Saturday, November 25, 2017 @ 7:30pm
Final
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 45
    Edmunds 15
 
Saturday, November 25, 2017 @ 5:30pm
Final
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 11
    Shorewood 21
 
Saturday, November 25, 2017 @ 11:00am
Final
    Swish 24
4th Grade Girls (4th Grade Girls ) 4
 
Saturday, November 25, 2017 @ 10:00am
Final
    Cedar park 23
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 50
 
Saturday, November 25, 2017 @ 8:30am
Final
4th Grade Girls (4th Grade Girls ) 15
    Newport 7
 
Friday, November 24, 2017 @ 6:30pm
Final
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 41
    Eastlake White 14
 
Friday, November 24, 2017 @ 2:15pm
Final
    Bothell 14
6th Grade Boys (6th Grade Boys) 54
 
Friday, November 24, 2017 @ 10:00am
Final
    Woodinville 32
3rd / 4th Grade Boys Black (3rd / 4th Grade Boys Black) 24
 
Friday, November 24, 2017 @ 9:45am
Final
    Juanita 17
4th Grade Girls (4th Grade Girls ) 14